Euro Frigo

Naše firma EURO FRIGO Praha spol. s r.o. byla založena v roce 1991 a od té doby patří k nejvýznamnějším dodavatelům zmrazených rybích výrobků do maloobchodu a gastronomie v České republice. Zakladatelem naší firmy byla společnost Flamingo Fisch, Bremerhaven – jeden z největších dodavatelů kvalitní rybí suroviny (částečně z vlastních lodí) pro velké zpracovatele v celé Evropě.

K našim zákazníkům patří všechny významné maloobchodní řetězce a velcí distributoři, kteří dodávají naše výrobky do gastronomie.

Jsme flexibilní – dodáváme výrobky pod našimi značkami – MYLORD, MYLORD PREMIUM, i pod značkami našich zákazníků. Nabízíme prakticky veškeré velikosti a druhy obalů, podle přání našich obchodních partnerů.

Naším posláním a cílem je dodávat do tržní sítě a do gastronomie jen rybí výrobky v té nejvyšší kvalitě – tedy především zmrazené přímo na moři. Všem našim odběratelům a distributorům tuto kvalitu nabízíme a je jenom na nich, zda se pro ni rozhodnou.

Stále více se zaměřujeme na výrobky z rybí suroviny (zejména aljašské tresky), která byla zmrazena přímo na moři, na palubě lodi, ihned po ulovení a vyfiletování.

Rybí filé zmrazené přímo na moři zachová i skvělou chuť, šťavnatost a pevnou konzistenci.

Takové filé je i zaručeně bez chemických aditiv, které zadržují v mase ryb uměle přidanou vodu (ta potom tvoří 20-30% celkové hmotnosti). Kdo chce tedy ušetřit a koupí si rybí filé s polyfosfáty, solí, citráty, (E452,E330 atd.), má v konečném efektu mnohem méně rybího masa a kupuje místo toho vodu, která potom při tepelné úpravě opět vyteče.

Většina produktů z treskovitých ryb nabízených v českém maloobchodě, je vyrobena z rybí suroviny, která byla zmrazena celkem dvakrát. Většinou v Číně. Poprvé jako celá ryba na palubě lodi a potom v továrně na pevnině, kde je tato ryba rozmrazena, vyfiletována a opět zmrazena.

Výsledkem tohoto procesu je rybí produkt sušší, (zbavený části přirozené vody a tedy šťavnatosti), se sníženým obsahem zdravých a výživných látek. Ale je proto i levnější, než špičkové, na moři zmrazené filé. Pokud zůstane takovýto produkt bez chemických aditiv (éček), pak se dá ještě akceptovat. Pokud však výrobce přidá do rybího filé aditiva, s cílem uměle zvýšit jeho hmotnost přidanou vodou, kterou tato aditiva v rybím mase ve zmrazeném stavu zadržují, je zle. Vznikne sice ještě levnější, ale zato vyloženě nechutný výrobek. Zejména všechny treskovité ryby jsou tím nevratně zničeny.

NEKUPUJTE VODU, KUPUJTE RYBU!